AKTUALNOŚCI ] [ KĄCIK ADOPCYJNY ] [ ADOPCJE POZA AZYLEM ] [ WIRTUALNE ADOPCJE ] [ ZWIERZAKI ADOPTOWANE ] [ FUNDACJA ŚW FRANCISZKA ]
POTRZEBNA POMOC ] [ GALERIA ZDJĘĆ ] [ PODZIĘKOWANIA ] [ ZGUBIONO - ZNALEZIONO ] [ AZYL I JEGO MIESZKAŃCY ] KONTAKT ]

FUKS
27-12-2017
Fuks to kociak, którego uratowaliśmy z ulicy i wychowaliśmy na porządnego kotka.
Jak każdy ma swoje humory i potrzebuje przestrzeni, ale jak już kogoś pokocha, to potrafi się odwdzięczyć. Niestety do tej pory byliśmy w stanie zapewnić mu kochający dom, zabawki, pyszne jedzonko, ale drogi życiowe moje i partnera się rozeszły i oboje oddzielnie wyjeżdżamy w daleką podróż i z bólem serca musimy pozwolić mu pokochać kogoś innego :(
Kiciuś dostał takie imię, bo miał dużo szczęścia. Chcę, żeby dalej w kocim życiu miał tak samo dobrze jak u nas. Fuks to kot - wykastrowany, w wieku 1,5 roku, odrobaczony 2 razy, nie miał szczepienia tylko na wściekliznę (wszystko jest potwierdzone w książeczce).
Transport - dowieziemy na terenie Warszawy i okolic.
W razie pytań, zapraszam do kontaktu: Łukasz - 504-049-963 lub Dominika - 881-596-666.


KOCIAKI
27-12-2017
Około 4 miesiące temu kotka okociła się na działce w Ćmielowie.
Dwójka z czwórki rodzeństwa znalazła domy, dwa pozostałe wciąż szukają kochających rodzin.
Miejscowość: Ćmielowo lub Warszawa.
Kontakt: 600-258-407 - Magdalena.


SZUKAJĄ DOMÓW
07-12-2017
Kotki mieszkają koło lasu, śpią pod iglastymi krzewami. Dostarczyłam im domek, niestety po 2 dniach już go nie było. Trzem kotkom znalazłam domy, jednak pozostały tam niestety jeszcze inne. Do adopcji są teraz: kotka tricolorka, wiek 6-7 miesięcy oraz kotka tricolorka, wiek 7-8 miesięcy. Są bardzo oswojone, uwielbiają i same się proszą o głaskanie.
Niedługo zima, szkoda, by tam spędziły życie.
Kontakt w sprawie adopcji: 733-090-414.


KICIA PILNIE SZUKA NOWEGO DOMU !!!
02-10-2017
Kotka jest chora - test na FIV wyszedł dodatnio :( (czyli koci zespół niedoboru odporności). Musi mieszkać sama bez innych kotów (lub z kotami chorymi na to samo) !
Kicia potrzebowała parę dni, żeby się przyzwyczaić do nas. Na początku bała się wyciągniętej ręki, ale po kilku dniach sama podchodzi i domaga się głaskania i pieszczot, podnosząc przy tym słodko jedną łapkę, jakby "prosiła". Kotka jest bardzo grzeczna, nic nie psuje, nie drapie. Większość czasu śpi, czasami zdarza jej się pobawić piłeczką. Nie boi się psów, ale raczej trzyma je na dystans. Możliwe, że zaakceptowałaby inne psy w domu.
Została znaleziona w dniu 09.09.2017 r. przy torach kolejowych, koło lasu w okolicach Żabieńca/Jesówki/Zalesia Górnego. Była okropnie zarobaczona i skakały po niej pchły. Jest czarno-ruda. Ma charakterystyczny skrzywiony ogon (prawdopodobnie źle zrośnięty po złamaniu), z rudą końcówką. Jest kotką drobnej budowy.
Kontakt: 513-321-399


KOTEK POTRZEBUJE POMOCY
12-06-2017
Kotek dorosły, szarobury, pręgowany, z niedowładem tylnej łapki błąka się na ogródkach działkowych przy ul. Międzynarodowej. Został zauważony w połowie maja. Czasem jest dokarmiany, a czasem przeganiany.
Pilnie potrzebuje domu.
Jeżeli ktoś chciałby zaoferować kocurkowi dom i opiekę, proszę o kontakt tel. 603-873-549 lub 519-175-778.
Bez pomocy nie ma szans na przeżycie !!!


MIKUŚ
09-09-2017
Mikuś, bo tak ten przystojniak się przedstawia, pilnie poszukuje ciepłego domu.
Jego właścicielka trafiła do domu opieki, a ja niestety nie mogę się nim zaopiekować. Kocurek jest przemiłym, około 11-letnim kawalerem, o bardzo spokojnym usposobieniu, akceptuje dzieci i inne koty.
Sprawa jest bardzo pilna, kot obecnie przebywa w domu tymczasowym u przemiłej starszej Pani, która sama ma 14 kotów, więc bardzo zależy nam na czasie.
Pozdrawiam,
Marysia.
Kontakt: 605-500-771


KOCIAKI
25-07-2017
Szukam domków dla trzech, ok. 1-miesięcznych kociaków. Są to dwie samiczki (czarne) oraz jeden samiec (bury). Kotki są bardzo czyste, lubią się bawić oraz są bardzo towarzyskie. Mam nadzieję, że znajdzie się jakiś dobry człowiek, który zechce adoptować te jakże przemiłe zwierzątka.
Telefon kontaktowy: 510-042-847


DZIDZI i MIA
20-06-2017
Dzidzi i Mia - 2 bliźniaczki do adopcji.
Siostry są ze sobą bardzo związane, adopcja tylko w dwupaku. Mają około 5 miesięcy, testy ujemne (w tym pp), zostały zaszczepione i odrobaczone. Są bardzo żywotne, rosną w górę, chude, długie łapy i ogonki, szczuplutkie. Dobrze dogadują się z innymi kotami.
Kontakt: 505-418-155


CZWÓRECZKA
24-05-2017

Witamy Was, ludziska !
Jest nas słodka, kochana czwóreczka. My wiemy już, czy jesteśmy dziewczynkami czy chłopczykami, ale dla Was pozostaje to na razie tajemnicą ;)
Ktoś pozbawił nas mamy i podrzucił do wiejskiego garażu działkowiczów, którzy napoili nas mlekiem krowim (innego nie mieli), umyli, wsadzili do kartonu. Niestety nie jest z nami lekko: wymagamy częstego karmienia ciepłym, specjalistycznym mleczkiem (już je nam kupili), masowania brzuszków po każdym posiłku, ogrzewania termoforem lub podusią elektryczną, mycia pupek.
Ale za to odwdzięczamy się miłością, przywiązaniem, chociaż jak to koty mamy swoje niepowtarzalne charakterki.
Szukamy domków na stałe, bo nasza rodzina zastępcza ma już dwóch starych rezydentów, którzy nie są zachwyceni naszą obecnością.
Podsłuchaliśmy naszych panciów, jak mówili, że dowiozą nas do każdego domku w obrębie wielkiej Warszawy, odrobaczą i zaszczepią (jeszcze tego nie zrobili, bo jesteśmy za małe dzidzie).
Więc tylko brać i kochać….
Numer kontaktowy: 693-489-279, Beata


PEREŁKA
11-04-2017
Perełka to nieduża młodziutka sunia, z wyglądu przypominająca jamnika: rudo-brązowa sierść, krótkie łapki, mądre, myślące oczy.
Została wyrzucona w grudniu na podwarszawskich działkach rekreacyjnych. Największe mrozy spędziła leżąc w wykopanym dołku pod drzewem. Głodną i zmarzniętą znalazł ją starszy człowiek, zabrał do siebie, odratował. Teraz Perełka jest odkarmiona, odrobaczona i wysterylizowana. Pilnie poszukuje domu, gdyż jej opiekun jest schorowanym inwalidą, często leży w szpitalu. Wkrótce planowana jest kolejna operacja, więc trzeba znaleźć Perełce nowy dom i dobrych opiekunów. Perełka jest spokojna, idealna do mieszkania w bloku, bo nie szczeka i nie jazgocze, gdy jest sama.
Może być znakomitą towarzyszką dla starszej osoby, bo jest przyjacielska i nie ciągnie na spacerach.
Więcej informacji pod nr 507-042-559.


MALUTKA
18-11-2016
Szukamy domu dla ślicznej koteczki, uratowanej z wypadku, koteczki, która jest niesamowicie dzielna, a jej wola życia chwyta za serce.
Historia pewnie jakich wiele... Znaleziona na środku drogi, bo kierowca, który ją potrącił, nie raczył udzielić pomocy. Z licznymi obrażeniami odwieziona do lecznicy. Po konsultacji z lekarzami i rehabilitantem podjęliśmy decyzję o próbie przywrócenia jej do sprawności, równocześnie szukając właściciela. Niestety, mimo licznych ogłoszeń, nie zgłosił się.
Mała miała niedowład tylnych kończyn, ale intensywna rehabilitacja (trzy razy dziennie ćwiczenia, bieżnia wodna) dała wspaniałe rezultaty, koteczka chodzi, a nawet nieźle dokazuje. Walczymy jeszcze, aby korzystała w pełni z kuwety.
MALUTKA jest kotką specjalnej troski, zależną od człowieka. Najprawdopodobniej nie będzie w 100% sprawna, ale świetnie sobie radzi, jest bardzo towarzyska i na pewno z nawiązką odda całą miłość.
Koteczka ma też swoją stronę na FB: MalutkaTheCat
Kontakt: Izabela 608-010-310, Klaudia 512-076-412


MALUSZKI
18-11-2016
Domów bardzo pilnie poszukują 3 maluszki w wieku około 3 miesięcy oraz starsza kotka, mająca około pół roku.
Wśród młodszych kociąt są dwie kotki - obie o umaszczeniu srebrnym (szarym), z domieszkami bieli. Jedną widać dokładnie na zdjęciu na kolanach, druga natomiast jest bardzo płochliwa, boi się zbliżyć do człowieka, dlatego nie udało mi się jej sfotografować z bliska. Na pewno ma mniej białego futerka, jest jednak nie mniej urocza i śliczna od swojej siostry. Kocurek jest najsłabszy i najdrobniejszy z miotu, który liczył 7 kociąt, najmniej je, serduszko ma natomiast największe. Bardzo, naprawdę bardzo potrzebuje pieszczot, głaskania, przytulania, ciepła. Aby zyskać choć chwilę spedzoną z człowiekiem, wdrapuje się usilnie po nogawce, aż do momentu, w którym znajdzie się na rękach. To delikatny Aniołek, który będzie prawdziwie kochał swojego człowieka. Jemu dom jest w tej chwili najbardziej potrzebny.
Poszukiwany jest również dom dla starszej kotki w wieku mniej więcej 6 miesięcy. Kicia jest pręgowanym buraskiem, z białymi dodatkami. Jest bojaźliwa, aczkolwiek absolutnie nieagresywna. Bez problemu można karmić ją z ręki, jednak boi się dotyku, choćby najdelikatniejszego, dlatego nie mamy pewności co do jej płci. Podejrzewamy, że jest samicą, ale aby to sprawdzić, należałoby ją złapać, na co niestety nie pozwala. Kotka jest starszą siostrą maluszów, opiekuje się nimi i troszczy o nie. Świadczy to o jej wspaniałym charakterze.
Wszystkie kociaki (wraz z matką) mieszkają w stodole u Państwa, którzy powiadomili mnie o sytuacji. Nadchodzi zima, dlatego tak bardzo zależy nam wszystkim na wyadoptowaniu maluchów i znalezieniu im wspaniałych domów.
Telefon kontaktowy: 796-566-874.


KSIĘŻNICZKA
26-10-2016
Śliczna koteczka szuka domu.
Ma na imię Księżniczka, jest około 5-letnią, wysterylizowaną kotką. Jest bardzo przymilna, lubi kontakt z człowiekiem (przychodzi spać do łóżka, łasi się, wskakuje na kolana). Jest kotem czystym, załatwia się do kuwety. Z tego co wiem, jest zdrowa. U poprzedniej właścicielki miała możliwość wychodzenia z mieszkania, więc może mieszkać w domu z ogrodem. Niestety, nie zaaklimatyzuje się w towarzystwie innych zwierząt i malutkich dzieci. Właścicielka Księżniczki zmarła, dlatego potrzebny jest jej nowy dom.
Tymczasowo kotka przebywa w Warszawie-Falenicy.
Zainteresowanych proszę o kontakt na maila: aniakuc.muzyka@gmail.com lub pod nr telefonu: 728-246-773.


KOTEK
20-09-2016
Poszukuję domu dla bezdomnego kotka.
Kot ma około roku, jest przemiły, łasi się do wszystkich, niestety nie ma domu i błąka się po osiedlu. Ponieważ mam już jednego kota i małe mieszkanie, nie mogę się nim zaopiekować.
Jeżeli ktoś zdecyduje się go przygarnąć, otrzyma całą wyprawkę.
Lokalizacja: Płock, Osiedle Podolszyce Południowe (okolice placu zabaw Orlen).
Kontakt: 600-948-080.


BURASEK
14-09-2016
W dniu 02.09.2016 r. błąkał się na terenie działek w Szczakach k/Warszawy Burasek.
Był wychudzony, ale bardzo przyjacielsko nastawiony. Według naszej oceny został wyrzucony przez swojego pana. Po wizycie u weterynarza w Złotokłosie okazało się, że jest to kocurek, kastrowany, w wieku około roku może więcej, zadbany i przyjacielski.
W tej chwili jest na terenie działek w Szczakach, czeka na nowego Pana, który otoczy go miłością.
Telefony kontaktowe: 502-215-492 - Lech, 500-261-749 - Irena


KOTKA I KOCUREK
08-09-2016
Do oddania są dwa kociaki - szary to kotka, a czarny kocurek. Znajdują się w Górze Kalwarii. Są zaszczepione i odrobaczone.
Kontakt: 733-508-493 lub 22-727-39-47.


COCO I RUDY
04-09-2016

Poszukuję nowego właściciela dla kotów mojej zmarłej Mamy. Zostały podrzucone 3,5 roku temu moim rodzicom, lecz w obecnej sytuacji szukam dla nich nowego domu.
Kotki są dwa - prawdopodobnie rodzeństwo. Kot - Rudy i kotka - Coco. Przybliżony wiek to 3,5 roku. Koty są zadbane, wykastrowane, bardzo czyste.
Kontakt: 692-218-146


KINIA i PUMA
04-09-2016
Mam do adopcji dwie urocze kocie dziewczynki.
Mają około 3 miesięcy, są odrobaczone, niestety jeszcze nie zaszczepione, ale zdrowe. Kuwetkowe, wcinają wszystko, co dostaną.
Czarna Puma jest nieśmiałą, ale słodką dziewczynką, potrzebuje uwagi człowieka, lubi być głaskana i noszona na rękach. Jak mruczy i milczy, to ćwierka jak ptaszek, jest przerozkosznym kociakiem.
Czarno-biała Kinia to odważna dziewczyna, niczego się nie boi i wszędzie znajdzie jedzenie, to mały łakomczuszek z okrągłym brzuszkiem. Chętnie przychodzi do głaskania, bardzo lubi bawić się z człowiekiem i innymi kotami.
Pilnie szukam im domu, ponieważ sama na utrzymania prócz nich mam jeszcze 6 swoich kotów. Bez problemu dowiozę je z Ostrowi Mazowieckiej w promieniu ok. 200 km.
Kontakt w sprawie adopcji: 516-795-476 lub 502-020-913.


CICIK
21-07-2016
  • imię kota: Cicik (lub brak)
  • wiek i płeć kota: kocurek, ~4 lata
  • czy jest wykastrowany/wysterylizowana: tak, wykastrowany
  • miejsce pobytu: mieszkanie, Warszawa, Bielany
  • czy jest odrobaczony, zaszczepiony: tak
  • czy jest zdrowy: tak
  • czy posiada książeczkę zdrowia: nie - książeczka zaginęła podczas przeprowadzki
  • jaki ma charakter - czy lubi inne zwierzęta, dzieci, itp.: kotek chętny do zabawy, radosny, pełen energii, psów się nie boi (wychowywał się z labradorem), do dzieci stosunek nieznany, do ludzi - na początku obserwuje z daleka, nieufny, z czasem podchodzi, łasi się; od czasu kiedy zaadoptowałam kota do nowego mieszkania w Warszawie (z poprzedniego mieszkania z byłym partnerem w Poznaniu) kot zaczął mnie atakować; mimo wszelkich prób nie udało się temu zapobiec; w obecności większej liczby osób w mieszkaniu kot nie atakuje; tylko mnie
  • czy do tej pory mieszkał w domu, czy był kotem "wolnożyjącym": od małego w domu
  • czy korzysta z kuwety: tak

Przedstawiam Państwu najcudowniejszego kota świata - na którego potocznie wołamy Cicik, bo wystarczy "zaciciać", a młody od razu przybiega. Jest to 4-letni kocurek, wykastrowany, lubiący głaskanie i zabawę.
Kotek od małego mieszkał z nami w domu, wychowywał się z ludźmi i psem - jest łagodny i posłuszny, nie łazi po meblach, zdecydowanie woli ciepły kocyk albo karton (tak, każdy karton sprawia mu ogromną radość!). Bez najmniejszego problemu załatwia się do kuwety, jest nauczony zostawania samemu w domu.
Zależy mi ogromnie na tym, aby znalazł nowy, ciepły i kochający dom, w którym nadal mógłby czuć się jak ważny członek rodziny.
Kotka oddajemy z całym wyposażeniem - kuweta, transporterek, zabawki a także pozostałości karmy suchej i mokrej oraz żwirek.
To naprawdę złoty kocurek, który zasługuje w życiu na wszystko, co najlepsze ...
Monika, tel. 796-296-886


TOLA i BOLA
21-07-2016
Wyjątkowe ogłoszenie !!!
Te dwie urocze kotki szukają nowego domu. Ich właścicielka, mimo ogromnej miłości i oddania oraz niestety alergii, musi znaleźć maluchom nowy dom. Do tej pory właścicielka brała leki, dzięki którym nie miała zmian skórnych, kaszlu, płytkiego przyspieszonego oddechu, bo tak u niej objawia się alergia. Sytuacja zmieniła się, kiedy okazało się, że jest w ciąży i nie może przyjmować leków. Nie może też ryzykować swojego zdrowia i życia. Dlatego zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc w jak najszybszym znalezieniu nowego domu dla kotek.
Szukamy więc domku dla nierozłącznego dwupaku – dwie zdrowe, wysterylizowane, odrobaczone koteczki:
Bola (czarno-biała Krówka, około 3 latek) i Tola (brązowo-czarno-biały Słodziak, roczek). Posiadają oczywiście książeczki zdrowia. Kotki przebywają w Kobyłce (okolice Wołomina, Zielonki, Warszawy). Szukamy domu w pełni zabezpieczonego. Chcielibyśmy też mieć możliwość przeprowadzenia wizyty przed adopcyjnej. Nie wiemy, jak Kotki zareagowałyby ewentualnie na innych zwierzęcych domowników. Kotki w ramach wyprawki otrzymają kuwety, transporter, żwir, miseczki itp.
PODSTAWOWY WARUNEK TO KOCHAJĄCY DOM i to, że koteczki muszą być razem !
Prosimy Osoby zainteresowane o kontakt: 511-606-064, Bartek.


LUSIA
22-06-2016
Lusia została znaleziona chora, osłabiona i w ciąży. Została wyciągnięta z opałów, wyleczona, wysterylizowana i chwilowo przebywa w domu tymczasowym, ale pilnie potrzebuje dobrego domu. Jest przecudowną, 1,5-roczną mikrokotką. Jest piękna i maleńka (w ciąży ważyła niecałe 2 kg). Uwielbia i bardzo potrzebuje człowieka. Najchętniej cały czas siedziałaby na kolanach. Niestety nie może pójść do domu, gdzie są inne koty, gdyż jest nosicielem białaczki (FeLV dodatni). Człowiek, który ją przygarnie, zyska cudownego, wdzięcznego przyjaciela na całe życie.
Telefon: 608-344-947


POTRZEBNY DOM DLA SYBERYJSKIEGO KOTKA
09-06-2016
Szukam domu i kochającej rodziny dla mojego kota. Ma 5 lat i niestety od listopada cukrzycę. Jest na insulinie 2 razy dziennie.
Poza tym jest zdrowy, zadbany, wykastrowany. Niestety, muszę go oddać z powodów osobistych.
Osoba, która go weźmie, dostanie wszystkie akcesoria, drapaki i glukometr.
Kontakt: 604-906-622, Monika


MIŃSK MAZOWIECKI
KOTKI Z PRZEPEŁNIONEGO DOMU TYMCZASOWEGO PILNIE POTRZEBUJĄ NOWYCH DOMÓW !
08-04-2016

AMELKA - Tej małej, ślicznej, buro-kawowej koteczce zrobiono dramatyczną świąteczną gwiazdkę. Została wyrzucona razem ze śmieciami do lasu. Wycieńczona, wyziębiona i bardzo głodna została przypadkowo znaleziona i zabrana do domu. Jest to jej dom tymczasowy.
Amelka ma 4 miesiące i jest pełna radości.
Została odżywiona, zaszczepiona i nauczona czystości.
Teraz czeka na prawdziwy, cieplutki domek.


KSIĘŻNICZKA - Jestem czarną, młodą kotką o imieniu Księżniczka. To, jak się nazywam, jest odbiciem mojej natury - jestem spokojna i zrównoważona. Jestem też towarzyska i przyjaźnie nastawiona do innych zwierząt.
Jestem wysterylizowana, zaszczepiona i nauczona czystości. Mam dwa lata.
Czekam na przyjazny dom.


DIANA - Mam około dwóch lat i mieszkam w domu tymczasowym z wieloma innymi kotami. Marzę, by mieć własny, mały, ciepły kącik w domu u dobrych ludzi. Jestem bardzo zazdrosna o moją opiekunkę i teren, na którym mieszkam.
Jestem wysterylizowana, zaszczepiona i nauczona czystości.


MIŚ i MISIA - Kociaki są odrobaczone, zaszczepione, nauczone czystości i bardzo chętne do zabawy. Mają ok. 7 miesięcy.
Kocięta jeszcze niekastrowane i niesterylizowane.

Kontakt w sprawie adopcji: 602-383-498


DWIE KOTKI SZUKAJĄ NOWYCH DOMÓW.
08-01-2016
Dotychczasowy właściciel z powodów osobistych nie może dłużej się nimi zajmować. Obie kotki są wysterylizowane, zdrowe, zadbane i ułożone. Jedna z nich to charakterna Fela, która chadza własnym ścieżkami, podporządkowuje sobie w pełni otaczający ją świat oraz Julkę (drugą kotkę). Julka jest strasznie zastraszonym kotem, potrzebuje ciepła i cierpliwości. Mimo "przywiązania" kotki raczej nie powinny mieszkać razem.
Obecne miejsce pobytu kotek to Warszawa - Anin (Wawer).
Kontakt w sprawie adopcji: 571-401-087 lub 661-346-131AKTUALNOŚCI ] [ KĄCIK ADOPCYJNY ] [ ADOPCJE POZA AZYLEM ] [ WIRTUALNE ADOPCJE ] [ ZWIERZAKI ADOPTOWANE ] [ FUNDACJA ŚW FRANCISZKA ]
POTRZEBNA POMOC ] [ GALERIA ZDJĘĆ ] [ PODZIĘKOWANIA ] [ ZGUBIONO - ZNALEZIONO ] [ AZYL I JEGO MIESZKAŃCY ] KONTAKT ]


Fundacja Św. Franciszka "Pomóż zwierzętom - naszym małym braciom"
Numer konta bankowego:
38 10600076 00004048 30197758
z dopiskiem: "Darowizna na rzecz fundacji"

  

(c) 2000-2002 Kasia Piwowarska, Ola Michnowicz
Kontynuacja od 2005 Wojtek Kubat, Aretuza, Ania Straszewska